Ana Sayfa Selimiye Hakkında
> Genel Bilgiler
   
> Selimiye'ye Nasıl Gidilir ?
   
> Selimiye Gezilecek Yerler
   
> Selimiye Fotoğrafları

Selimiye Haritası

Selimiye'ye Nasıl Gidilir ?

Öncelikle otobüs ile İzmir Aydın Muğla hattıyla Marmaris'e ulaşmanız gerekiyor. Marmaris'e ulaştıktan sonra Şehirlerarası otogardan kalkan minibüs ve otobüsler ile 45 kmlik bir yol ile Selimiye'ye ulaşabilirsiniz. SSelimiye'ye ve Bozburun'a aynı minibüsle ulaşılmaktadır. Büyükşehir belediyesinin araçları olduğu için önceden rezervasyon mümkün değildir. Dolmuş mantığıyla çalışmaktadır.Eğer önceden rezervasyonunuzu yaptırdıysanız Marmaris'ten Selimiye'ye otellerin özel servislerini de kullanabilirsiniz.

Tekneyle gelenler Hisarönü Körfezi'ne girip Selimiye köyü sahilindeki restaurantlara 15 metre uzaklıkta demir atıp iskelelere yanaşabilirler.
Selimiye'ye sadece haftasonu için gelmek isterseniz zaman kaybetmemek için uçak ile Dalaman Havaalanı'na inip kiralık oto taksilerle Marmaris'e ulaşabilirsiniz. İsterseniz Selimiye'yi Jeep safarilere katılmak yoluyla da gezebilirsiniz.

Akdeniz'in henüz bozulmamış doğası içinde yer alan şirin bir balıkçı köyüdür. Köyün çevresinde günübirlik gezilecek doğa harikası sit alanları vardır. Turunç Köyü şelalesi, Kızkumu bunlardan bazılarıdır.


Doğa tutkunları için; yürüyerek veya jeep kiralayarak gezebileceğiniz onlarca tarihi ve doğal ören yerleri bulunmaktadır. Bu tarz gezilerinden hoşlananların uygun ayakkabı getirmelerini dikkatinize sunarız.
Ayrıca bisiklet kiralayarak köy içerisinde ve çevresinde dolaşabilirsiniz. Köyün küçük marinasındaki yerel balıkçı teknelerini kiralayarak günübirlik deniz gezilerine çıkabilirsiniz ve balık avlayabilirsiniz.

Otomobil veya jeep kiralayarak yakın çevrede gezintilere çıkabilirsiniz. Alışveriş ve gezi için günübirlik Marmaris'e ve Bozburun' a köyün minibüsü ile gidip dönebilirsiniz.


Karayolu İle
Selimiye Köyü, Marmaris’e 45 km. uzaklıktadır. Marmaris’ten Datça Bozburun devlet yolunu takip ederek; Datça yönüne 20 km. devam ettikten sonra, Hisarönü kasabası kavşağından Bozburun’a (sola) dönülür. Yol virajlı, fakat rahat devlet yoludur.
Bozburun veya Selimiye minibüsleri ile de ulaşabilirsiniz. Minibüslerin belli saatlerde kalktığına dikkat etmenizi rica ederiz. Bu minibüsler şehirlerarası terminalden veya Marmaris çarşısından kalkar. Minibüs şoförlerine otelinizin ismini söylemeniz yeterlidir.

Havayolu İle
Marmaris’e en yakın havaalanı Dalaman Havaalanıdır. İç hatlar seferleri ile senkronize Marmaris otobüs servisi vardır. Ayrıca istendiğinde taksi de bulunabilir.

Şehirlerarası Otobüs İle
Otobüs ile Marmaris’e gelen konuklarımız için terminalden Selimiye Köyüne taksi veya Minibüs ile ulaşım imkanı vardır. Sabah saatlerinde genellikle saatte bir terminalden Selimiye ve Bozburun’a minibüs kalkmaktadır. Selimiye ve Bozburun minibüsü aynı minibüs olduğundan çoğunlukla ya döneminde yoğunluk yaşanmaktadır. Bu nedenle saatten 30 dk. önce gitmenizi öneririz.

Marmaris - Selimiye Otobüs Saatleri
Selimiye - Marmaris Otobüs Saatleri
Güncel minibüs saatlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Son güncelleme : 20.07.2022