Ana Sayfa Yakın Köyler - Bozburun > Bozburun Hakkında
    > Bozburun Yol Tarifi
    > Bozburun Otelleri
    > Bozburun Tekne Turları

Bozburun Haritası

Bozburun'a Nasıl Gidilir ?

Öncelikle otobüs ile İzmir Aydın Muğla hattıyla Marmaris'e ulaşmanız gerekiyor. Marmaris'e ulaştıktan sonra şehirlerarası otogardan kalkan minibüsle 50 kmlik bir yol ile Bozburun'a ulaşabilirsiniz. Selimiye'ye ve Bozburun'a aynı minibüsle ulaşılmaktadır. Büyükşehir belediyesinin araçları olduğu için önceden rezervasyon mümkün değildir. Dolmuş mantığıyla çalışmaktadır.

Tekneyle gelenler Hisarönü Körfezi'ne girip Bozburun limanında restaurantlara 5 metre uzaklıkta demir atıp iskelelere yanaşabilirler.
Bozburun'a sadece haftasonu için gelmek isterseniz zaman kaybetmemek için uçak ile Dalaman Havaalanı'na inip kiralık oto taksilerle Marmaris'e ulaşabilirsiniz.

Akdeniz'in henüz bozulmamış doğası içinde yer alan şirin bir balıkçı köyüdür. Köyün çevresinde günübirlik gezilecek doğa harikası sit alanları vardır. Turunç Köyü şelalesi, Kızkumu bunlardan bazılarıdır.


Doğa tutkunları için; yürüyerek veya jeep kiralayarak gezebileceğiniz onlarca tarihi ve doğal ören yerleri bulunmaktadır. Bu tarz gezilerinden hoşlananların uygun ayakkabı getirmelerini dikkatinize sunarız.
Ayrıca bisiklet kiralayarak köy içerisinde ve çevresinde dolaşabilirsiniz. Köyün küçük marinasındaki yerel balıkçı teknelerini kiralayarak günübirlik deniz gezilerine çıkabilirsiniz ve balık avlayabilirsiniz.

Otomobil veya jeep kiralayarak yakın çevrede gezintilere çıkabilirsiniz. Alışveriş ve gezi için günübirlik Marmaris'e ve Bozburun' a köyün minibüsü ile gidip dönebilirsiniz.


Karayolu İle
Bozburun Köyü, Marmaris’e 50 km. uzaklıktadır. Marmaris’ten Datça Bozburun devlet yolunu takip ederek; Datça yönüne 20 km. devam ettikten sonra, Hisarönü kasabası kavşağından Bozburun’a (sola) dönülür. Yol virajlı, fakat rahat devlet yoludur. Yolda tereddüt ederseniz bize danışabilirsiniz.
Bozburun veya Selimiye minibüsleri ulaşabilirsiniz. Minibüslerin belli saatlerde kalktığına dikkat etmenizi rica ederiz. Bu minibüsler şehirlerarası terminalden veya Marmaris çarşısından kalkar. Minibüs şoförlerine otelinizin ismini söylemeniz yeterlidir.

Havayolu İle
Marmaris’e en yakın havaalanı Dalaman Havaalanıdır. İç hatlar seferleri ile senkronize Marmaris otobüs servisi vardır. Ayrıca istendiğinde taksi de bulunabilir.

Şehirlerarası Otobüs İle
Otobüs ile Marmaris’e gelen konuklarımız için terminalden Bozburun Köyüne taksi veya Minibüs ile ulaşım imkanı vardır. Sabah saatlerinde genellikle saatte bir terminalden Selimiye ve Bozburun’a minibüs kalkmaktadır.Selimiye ve Bozburun minibüsü aynı minibüs olduğundan çoğunlukla ya döneminde yoğunluk yaşanmaktadır. Bu nedenle saatten 30 dk. önce gitmenizi öneririz.

Marmaris - Bozburun Otobüs Saatleri
Bozburun - Marmaris Otobüs Saatleri
Güncel minibüs saatlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Son güncelleme : 16.05.2022