Alternatif Çevre Köyler Orhaniye Otelleri Turgut Otelleri Bozburun Otelleri Söğüt Otelleri


 Şafak Bey Günlük Gezi


SELİMİYE NEREDE YENİLİR ?

MAVİ DENİZ SELİMİYE RESTAURANT

 

Selimiye Köyü'nün sakin ve güzel kıyısında geniş bir göl görünümlü denize hakim bir teras gibi konumlanmış resturantımızda nefis balık çeşitlerimizi, farklı ve taze deniz ürünlerini ve zengin mutfağımızı keşfedebilirsiniz.

Denizden ve güneşten daha çok yararlanabilmeniz için,sizleri yalnızca yemek vakitlerinde değil, sabahın erken saatlerinden itibaren ve gün boyunca serin içecekler ve özenle hazırlanmış menülerimizle ağırlamak üzere bekliyoruz. Tatilinizi hiç bir eksiklik hissetmeden ve rahatlamış bir şekilde geçireceksiniz.

Türk ve Yunan mutfağının iç içe geçmiş en leziz mezelerinden oluşan bir masa ile yakamozu izleyerek romantik anlar geçireceksiniz. En taze asma yapraklarından özenle seçilmiş zeytinyağlı seçenekleri, çeşitli taze otlar, sebzeler, köy yoğurdu ve değişik baharatlarla zenginleştirilmiş lezzetli yemeklerimiz ile tatilinizin keyfini bir kat daha arttıracaksınız.

Selimiye denizinden çıkan çeşitli balık ve deniz ürünleri günlük olarak en taze haliyle size sunulur. Şefimizin elinden çıkan isteğinize göre ızgara, tava ya da buğulama olarak sunulan deniz ürünleri ile unutulmaz bir akşam yemeği yiyeceğinizi garanti ediyoruz.

REZERVASYON İÇİN HEMEN ARAYIN

TELEFON : +90 252 446 42 20 MOBİL : +90 532 653 38 22

www.mavidenizselimiye.com

 

Izgaralar Ara Sıcaklar Mezeler
Balık Izgara
Kalamar Izgara
Krides Izgara
Ahtapot Izgara
Istakoz
Köfte
Tavuk
Tavuk Şiş
Pirzola
Biftek
Kuzu Şiş
Ahtapot
Kalamar Tava
Sigara Böreği
Ahtapot
Kaygana
Mücver
Pavurya
Ahtapot Izgara (Special)
Ahtapot Kaygana (Special)
K. Çiçek Dolması
Yaprak Sarma
Patlıcan Soslu Bamya
Karides Salatası
Ahtapot Dolma
Deniz Börülcesi
Haydari
Ispanak & Semiz Otu Yoğurtlaması
Domates Ezme
Acılı Ezme
Taze Fasulye
Köz Yoğurt
Deniz Ürünleri Salatası

SELİMİYE'DE NE YENİR ?

LOSTA TATLISI

ZEYTİNYAĞLI AYVA

ZEYTİNYAĞLI BİBER DOLMASI

AHTAPOT IZGARA

 

SELİMİYE YEREL MUTFAĞI

Bilinen Türk mutfağının yemekleri dışında bölge kendine özgü sura doldurması ile ünlüdür. Üzümlü ve fıstıklı pirinç pilavının kaburgayla et arasına doldurulup fırında pişirilmesiyle yapılan sura genelde Kurban Bayramı ve Hıdrellez gibi önemli günlerde her evde yapılır. Şuranın yanı sıra bu yöreye ait diğer yemekler: pirinçli balık, keşkek, çıntar (mantar) kavurması, köreme böreği, kıstırma ve çıntar köftesidir. Yörenin ünlü ot yemekleri, turp otu, ebegümeci, illebada, semizotu; tadılan ise, katmer, betsel (karpuz reçeli), ve ballı kabaktır.

Kara veya denizlerde yapılan turlardan otellere dönüldüğünde gezilerin verdiği tatlı yorgunluk geceleri eğlencenin merkezi Barlar Sokağındaki kalabalığa karışarak atılır. Gece yarısından sonra hızlanan eğlenceler, yerli ve yabancı şovlarla sabaha kadar devam eder.Selimiye'nin merkezinden Içmeler istikametinde yer alan Uzunyalı da ilçenin adeta ikinci bir eğlence merkezidir. Irili ufaklı pek çok cafe-bar, restoran ve diskolar ziyaretçilerini kaliteli müzikleri, animasyonları ve çeşitli programlarıyla eğlenceye çağırır.

Denize kıyısı olan küçük ama bir o kadar da kalite aile işletmesi balıkçı lokantaları…Tek kelime ile harika..
Kimisinde iskele vardır kimisinde bahçe, nerde oturursanız oturun denizin kokusunu içinize çekersiniz. İskelede oturmuş yemek siparişinizi beklerken hemen altınızdan iskelenin ayaklarının arasından geçen kefaller, lapalar, sokkanlar…
Köy içerisinde yetişen bitkilerden yapılan taze mezeler, ev yemekleri, deniz ürünleri yemekleri, ızgaralar. Tadına doyum alamayacağınız lezzetler ve muhteşem koy manzarası bir sessizlikle bütünleşir Selimiye’de.
Akşamları çok neşelidir bu köy. Tatilciler tüm enerjilerini gün içerisinde harcamaz birazını da neşeli akşam sohbetlerine saklarlar iskele üzerlerine kurulu yemek masalarında.
Bir yanınızda iskeleye bağlı lüks yatlar bir yanda da denizin güzelliği. Yolunuz Selimiye köyüne doğru giderse iskelelerinde yemek zevklerini tatmanızı isteriz.

 

 

 Sılanur - 3 Günlük Gezi Teknesi