Alternatif Çevre Köyler Orhaniye Otelleri Turgut Otelleri Bozburun Otelleri Söğüt Otelleri


 Şafak Bey Günlük Gezi


SELİMİYE'YE NASIL GİDİLİR?
Başlangıç : Varış Noktası : Muğla Marmaris Selimiye

Öncelikle otobüs ile İzmir Aydın Muğla hattıyla Marmaris'e ulaşmanız gerekiyor. Marmaris'e ulaştıktan sonra Pamukkale yazıhanesinin yanından kalkan minibüs ve otobüsler ile 35 kmlik bir yol ile Selimiye'ye ulaşabilirsiniz. Selimiye'ye 'iki gidiş iki dönüş' yapan minibüslerin yanı sıra Bozburun'a giden minibüslere binerseniz de Selimiye'ye ulaşabilirsiniz. Eğer önceden rezervasyonunuzu yaptırdıysanız Marmaris'ten Selimiye'ye otellerin özel servislerini de kullanabilirsiniz.

Özel aracınızla geliyorsanız İzmir'den çıktıktan sonra Aydın istikametinde Selçuk'a kadar gelip Selimiye'ye ulaşacaksınız.

Tekneyle gelenler Hisarönü Körfezi'ne girip Selimiye köyü sahilindeki restaurantlara 15 metre uzaklıkta demir atıp iskelelere yanaşabilirler.

Selimiye'ye sadece haftasonu için gelmek isterseniz zaman kaybetmemek için uçak ile Dalaman Havaalanı'na inip kiralık oto taksilerle Marmaris'e ulaşabilirsiniz. İsterseniz Selimiye'yi Jeep safarilere katılmak yoluyla da gezebilirsiniz.

Akdeniz'in henüz bozulmamış doğası içinde yer alan şirin bir balıkçı köyüdür. Köyün çevresinde günübirlik gezilecek doğa harikası sit alanları vardır. Turunç Köyü şelalesi, Kızkumu bunlardan bazılarıdır


Doğa tutkunları için; yürüyerek veya jeep kiralayarak gezebileceğiniz onlarca tarihi ve doğal ören yerleri bulunmaktadır. Bu tarz gezilerinden hoşlananların uygun ayakkabı getirmelerini dikkatinize sunarız.
Ayrıca bisiklet kiralayarak köy içerisinde ve çevresinde dolaşabilirsiniz. Köyün küçük marinasındaki yerel balıkçı teknelerini kiralayarak günübirlik deniz gezilerine çıkabilirsiniz ve balık avlayabilirsiniz.

Otomobil veya jeep kiralayarak yakın çevrede gezintilere çıkabilirsiniz. Alışveriş ve gezi için günübirlik Marmaris'e ve Bozburun' a köyün minibüsü ile gidip dönebilirsiniz.

Karayolu İle

Selimiye Köyü, Marmaris’e 45 km. uzaklıktadır. Marmaris’ten Datça Bozburun devlet yolunu takip ederek; Datça yönüne 20 km. devam ettikten sonra, Hisarönü kasabası kavşağından Bozburun’a (sola) dönülür. Yol virajlı, fakat rahat devlet yoludur. Yolda tereddüt ederseniz bize danışabilirsiniz.

Bozburun veya Selimiye minibüsleri ile de köyümüze ulaşabilirsiniz. Minibüslerin belli saatlerde kalktığına dikkat etmenizi rica ederiz. Bu minibüsler şehirlerarası terminalden veya Marmaris çarşısından kalkar. Minibüs şoförlerine otelinizin ismini söylemeniz yeterlidir.

Havayolu İle

Marmaris’e en yakın havaalanı Dalaman Havaalanıdır. İç hatlar seferleri ile senkronize Marmaris otobüs servisi vardır. Ayrıca istendiğinde taksi de bulunabilir.

Şehirlerarası Otobüs İle

Otobüs ile Marmaris’e gelen konuklarımız için terminalden Selimiye Köyüne taksi veya Minibüs ile ulaşım imkanı vardır. Sabah saatlerinde genellikle iki saatte bir terminalden Selimiye ve Bozburun’a minibüs kalkmaktadır.

 Mavi Tur Rehberi  Sılanur - 3 Günlük Gezi Teknesi